Aikido labai skiriasi nuo bokso ar mišrių kovos menų ir net keliais atžvilgiais skiriasi nuo kitų tradicinių Azijos kovos menų, tokių kaip karatė, taekwondo, dziudo, džiudžitsu ar kendo. Visi šie menai orientuoti į konfliktą, kurį sukelia kito žmogaus puolimas – skirtumas yra jūsų atsakas į išpuolį.
Vienas iš pagrindinių skirtumų yra tai, kad Aikido yra “Do” – būdas, o daugelis senojo stiliaus menų yra “Jutsu”, o tai reiškia metodiką.
Kovos menuose terminas “Jutsu” vartojamas kalbant apie kovoje naudojamas technikas ir strategijas. Priesaga “Do” naudojama numatant, kad mokymuose daugiausia dėmesio skiriama praktikuojančio charakterio ugdymui.
Kuo Aikido Skiriasi Nuo Kitų Kovos Menų?
Aikido yra menas priimti kito žmogaus puolimą ir neutralizuoti jo efektyvumą nukreipiant jį taikiu ir nesmurtiniu būdu.
Aikido gimė iš Morihei Ueshibos skirtingų kovos menų meistriškumo ir jo filosofinių pažiūrų derinio. Šis kovos menas leidžia žmogui susidoroti su ataka ar problema, atsižvelgiant į užpuoliko saugumą. Aikido tikslas yra nesmurtinė konfrontacijos pabaiga.
Aikido Palyginimas Su Populiariaisias Kovų Menais
Aikido ir boksas. Boksas yra olimpinė sporto šaka, kurioje du kovotojai kovoja vienas su kitu, naudodami smūgius. Šis kovos menas siekia graikų ir romėnų laikus. Yra keletas būdų, kaip laimėti bokso rungtynes: techninis nokautas („TKO“), kai vienas iš kovotojų negali užbaigti rungtynių, nokautas („KO“), diskvalifikacija arba teisėjo sprendimas baigti.
Aikido nėra sportas ir jo tikslas yra išvengti rimtų traumų tiek jums, tiek jūsų užpuolikui.
Aikido ir Brazilijos džiudžitsu. Brazilijos džiudžitsu yra kovinė sporto šaka, kurioje pagrindinis dėmesys skiriamas kovai ant žemės. Aikido praktikuoja tiek stovėjimo, tiek sėdėjimo judesius.
Kaip sporto šaka, Brazilijos džiudžitsu turi turnyrus ir medalius. Yra daug taisyklių ir tam tikri judesiai neleidžiami.
Aikido yra nekonkurencinis ir yra praktikuojamas savęs tobulinimui ir veiksmingai savigynai.
Aikido ir dziudo. Aikido ir dziudo buvo vystomi maždaug tuo pačiu metu. Jie abu kilę iš senojo stiliaus džiudžitsu.
Tarp Aikido ir dziudo yra du pagrindiniai skirtumai. Pirma, dziudo yra sportas ir turi turnyrus bei medalius. Yra daug taisyklių, reglamentuojančių rungtynes, o tam tikri judesiai neleidžiami. Aikido nėra sportas, turintis turnyrus.
Antra, dziudo treniruotėse dalyvauja vienas puolėjas – vienas gynėjas, o atakos vyksta iš priekio. Aikido gali būti daugiau nei vienas užpuolikas ir atakos gali kilti iš bet kurios pusės.
Aikido ir karate. „Karate“ japonų kalba reiškia tuščią ranką. XX amžiuje šis terminas buvo plačiai paplitęs kaip bendras kovos menų terminas.
Karate sporto šaka, priklausomai nuo stiliaus, gali būti tradicinė arba moderni. Tradicinis karate buvo sukurta kaip savigynos mokymo programa Ryukyu salose į pietus nuo Japonijos ir daugiausia dėmesio skiriant blokams ir smūgiams.
Tradicinis karatė gali būti filosofinis menas savo praktikuojantiems žmonėms, labai panašus į kitus tradicinius japonų kovos menus, tokius kaip Aikido.
Ar Aikido Tau Tinka?
Skirtingai nuo daugelio kitų kovos menų, fizinė jėga, dydis ir amžius turi nedidelį poveikį žmogaus gebėjimui efektyviai ir sėkmingai praktikuoti Aikido.
Šis kovos menas remiasi priešininko impulso nukreipimu, o ne smūgio ar spyrio jėga ir poveikiu. Dėl šios priežasties yra labai mažai fizinių apribojimų, kurie trukdytų praktikuoti Aikido.
Jeigu domina šis sportas, susipažinkite su Aikido privalumais.