Aikido yra vienas iš labiausiai žinomų kovos menų pasaulyje, į kurį įsitraukia vis daugiau žmonių visame pasaulyje. Tačiau, kyla klausimas, ar Aikido yra naudingas kovos menas?
Kas yra Aikido?
Su šiuo kovos menu nesusidūrusiam žmogui tai gali pasirodyti vienas iš keisčiausiai atrodančių kovos menų. Taip, šis kovos menas tikrai yra išskirtinis nuo labiau išpopuliarėjusių kovos menų, tokių kaip Muay Thai.
Aikido apytiksliai išverstas kaip „darnios dvasios kelias“ ir jį įkūrė Morihei Ueshiba maždaug 1942 metais. Šis kovos menas pagrįstas aikido mokiniu, kuris savo protu ir kūnu susilieja su užpuoliko energija vienu harmoningu judesiu.
Paprasčiau, tai reiškia, kad aikidodistas paima užpuoliko energiją ir ją nukreipia, todėl ji išnyksta. Galutinis rezultatas yra grakštus tarytum kovos meno šokis, į kurį gražu žiūrėti.
Kokie Praktiniai Savigynos Būdai Naudojami Aikido?
Aikido daugeliu atžvilgių yra panašus į dziudo, nes šiame kovos mene yra naudojama užpuoliko energija. Aikido naudoja sukamuosius ir sferinius judesius, kad nukreiptų užpuoliko energiją, dažnai naudojami užlaužimai.
Štai keletas populiaresnių metodų ir jų apibūdinimai:
Ikkyo Osae – šią techniką iš tikrųjų naudoja policijos pareigūnai visame pasaulyje, o joje naudojamas pusiausvyros sulaužymo ir užpuoliko rankos alkūnės sąnario valdymo derinys. Tai labai galinga technika, kuri veikia prieš bet kurį užpuoliką.
Shomen-Irimi-Nage – tai turbūt viena iš labiausiai žinomų ir galingiausių Aikido technikų, kurią būtų galima apibūdinti kaip techniką iš profesionalių imtynių.
Tenchi – Nage – metimas, kuris iš principo yra labai panašus į dziudo metimą Osoto Gari. Šis veiksmas pažeidžia užpuoliko pusiausvyrą ir parklupdo jį ant grindų.
Kote – Gaeshi – turbūt viena iš labiausiai žinomų ir įspūdingiausių Aikido technikų. Iš esmės tai yra riešo surakinimas su metimu. Riešas yra pasuktas į išorę, todėl užpuoliko kūnas verčiamas sekti paskui save, o tai dažnai lemia tai, kad užpuolikas daro pilną salto.
Ar Aikido Veikia Savigynai?
Galima drąsiai teigti, kad Aikido yra efektyvus būdas sprendžiant kai kurias realias savigynos situacijas.
Šis kovos menas daugelį metų turėjo blogą įvaizdį, kadangi tai yra išskirtinis kovos menas. Tačiau, vis labiau ši sritis yra nagrinėjama, ja domimasi ir bandoma pritaikyti tiek saviugdos, tiek savigynos metodams. Iš Aikido galite išmokti puikių dalykų, kurie gali padėti jaustis saugiau ir apsiginti gatvės kovoje.
Aikido praktika moko vengti žalos, bandoma išvengti konfliktų ir neleidžiama, kad užvaldytų pyktis.
Aikido Nauda Psichologinei ir Fizinei Sveikatai
Aikido moko jus kūno ir erdvės suvokimo. Nors aikido praktikoje nėra varžybų, rungtynių ar sparingo, tai gali būti fiziškai ir protiškai sudėtinga. Partneriai mokosi treniruotis taip, kad būtų užtikrintas saugumas ir išvengta traumų.
Aikido praktika yra funkcinės treniruotės, gerinančios proto ir kūno koordinaciją, formą, taikoma kasdieninėje veikloje. Pabrėžia natūralų judėjimą ir naudoja minimalias pastangas atlikti tam tikras technikas. Ši praktika mažina raumenų įtampą ir padidina judėjimo laisvę.
Aikido judesiai yra grakštūs ir sklandūs, juos gali praktikuoti bet kokio amžiaus žmogus.
Tiesą sakant, tai dažnai tampa nuolat besikeičiančiu, visą gyvenimą trunkančiu fiziniu aktyvumu. Dėl daugialypio Aikido praktikos pobūdžio daugelis mokinių patiria pagerėjusį energijos lygį ir gerovės jausmą.
Aikido praktika skatina savirealizaciją ir didesnį savęs suvokimą. Mokydamasis ir taikydamas Aikido metodus su savo partneriu, jūs sužinosite apie save, įskaitant savo reakciją į kitus ir konfliktus.
Aikido treniruotėse galite rasti įgūdžių ir pasitikėjimo pozityviai spręsti kasdienius konfliktus. Patobulinus savo reakciją į stresą ir spaudimą fizinio lavinimo metu, galima prisitaikyti prie iššūkių gyvenime ir santykiuose su kitais. Ši praktika gali padėti ugdyti pasitikėjimą.
Kuo ilgiau praktikuojatės, tuo stipresnis poveikis emociniam „aš“, galintis padidinti jūsų empatiją ir emocinį intelektą. Reikli abipusė puolimo ir atsako praktika tarp partnerių ugdo šias savybes. Palaipsniui nuolat treniruodamiesi galite prisitaikyti prie partnerio judėjimo, rasti harmoningą kelią, sukurti ryšio ir vienas kito supratimo jausmą.
Daugiau apie Aikido privalumus – skaitykite čia.
„Nesmurtas yra galingas ir teisingas ginklas, kuris pjauna nesužeisdamas ir pakelia jį valdantį žmogų. Tai kardas, kuris gydo“. Martinas Lutheris Kingas jaunesnysis.